حکمت
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
شناسه خبر : 60145
  پرینت تاریخ انتشار : ۲۷ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۶:۰۶ |
سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان:

علیرغم ادعاهای بشر دوستانه آمریکا، شاهد تحریمهایشان در دارو و تجهیزات پزشکی هستیم

کلیه تحریمهایی که از اوایل پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی به بهانه های پوچ و واهی توسط کشورهای غربی با محوریت آمریکا برقرار گردید همگی ظالمانه و غیر بشر دوستانه است.
علیرغم ادعاهای بشر دوستانه آمریکا، شاهد تحریمهایشان در دارو و تجهیزات پزشکی هستیم

دکتر زهرا شیخی، سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر ظالمانه بودن تحریم های آمریکا علیه بیماران ایران گفت: کلیه تحریمهایی که از اوایل پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی به بهانه های پوچ و واهی توسط کشورهای غربی با محوریت آمریکا برقرار گردید همگی ظالمانه و غیر بشر دوستانه است.

سالهاست که ایالات متحده آمریکا به صورت غیر قانونی کشور جمهوری اسلامی ایران را تحت تحریم های یکجانبه قرار داده و همچنین دیگر کشورها را در تعاملات خود با ایران ملزم به رعایت این تحریم‌ها می کند.
این موضوع باعث شده تا در طول سالیان گذشته تهیه داروهای خاص که تولید داخلی آنها امکان و صرفه اقتصادی ندارد به شدت پیچیده و سخت شود و به سبب آن بیماران خاص در ایران تحت فشار بسیار قرار بگیرند در آماری تعداد فوتیان بر اثر کمبود دارو در بیماریهای خاص در طول سالیان گذشته افزایش یافته و این آمار کمیته حقوق بشر سازمان ملل متحد را نیز به واکنش مجبور کرد.
در دورانی که ایران درگیر بحران کرونا بود، آمریکا در راستای کمپین فشار حداکثری خود، هر روز تحریم‌های تازه‌ای علیه ایران وضع میکرد. این در حالی بود که نهاد‌های بین‌المللی بار‌ها هشدار دادند، تحریم‌های امریکا، مانع از دسترسی ایرانیان به اقلام بشردوستانه نظیر دارو و واکسن می‌شود و ادعای مقامات امریکایی در خصوص مستنثی بودن این کالاها، در عمل محقق نمی‌شود، و ایرانیان در دوران کرونا با معضلات بسیاری روبرو شدند.
خانم دکتر زهرا شیخی، سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر ظالمانه بودن تحریم های آمریکا علیه بیماران ایران به خبرنگار اسپوتنیک در تهران گفت:
کلیه تحریمهایی که از اوایل پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی به بهانه های پوچ و واهی توسط کشورهای غربی با محوریت آمریکا برقرار گردید همگی ظالمانه و غیر بشر دوستانه است.
این تحریمها در مقاطع زمانی مختلف و به بهانه های گوناگون علی رغم پایبندی ایران به قوانین و مقررات بین المللی پیاده سازی شده است.
وی تاکید کرد؛ جالبتر اینکه اکثر این تحریمها سلیقه ای و با سخره گرفتن قوانین حقوق بشری مصوب یا تشدید شده است.
خانم دکتر زهرا شیخی همچنین دارو، درمان و تجهیزات پزشکی را دردناک ترین تحریم آمریکا علیه مردم ایران دانست و بیان کرد:
قصه پر غصه ماجرا اینجاست که علی رغم ادعاهای بشر دوستانه تحریمهایی با شیوه های خدعه دارشان در بحثهای دارویی و تجهیزات پزشکی شاهد بوده ایم.
سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت:
آمریکایی ها با همراهی هم پیمانانشان با جان و سلامت مردم ایران در عمل بازی میکنند و در کلام خود را دلسوز و منجی جان مردم معرفی میکنند.
غافل از اینکه با رهنمودهای رهبر فرزانه انقلاب و تلاش نخبگان داخلی بر تمام این تحریمها و نیرنگها فائق خواهیم آمد انشاالله…/

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : دیدگاه‌ها برای علیرغم ادعاهای بشر دوستانه آمریکا، شاهد تحریمهایشان در دارو و تجهیزات پزشکی هستیم بسته هستند

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.