حکمت
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
شناسه خبر : 23039
  پرینت تاریخ انتشار : ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۰ |
رشیدی کوچی در گفتگو باراه صنعت::

با دستورالعمل های روی کاغذ نمی توان بیماری را کنترل کرد

یک عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها تاکید کرد: اینکه به مردم بگوییم کرونای انگلیسی یا کرونای هندی چقدر خطرناک است فایده ای ندارد؛ بلکه باید تمهیدات اساسی برای پیشگیری از شیوع آنان در کشور اندیشیده شود.
با دستورالعمل های روی کاغذ نمی توان بیماری را کنترل کرد

جلال رشیدی کوچی در گفت وگو با راه صنعت، با اشاره به ضرورت انجام اقدامات لازم برای پیشگیری از گسترش ویروس جهش یافته کرونا، در کشور بیان کرد: ما تابع نظرات کارشناسان در این حوزه هستیم. اما به نظر می رسد باید یک عزم جدی برای کنترل ویروس کرونا و انواع جهش یافته آن در کشور شکل بگیرد. هر از چندگاهی ما شاهد یک جهش در این ویروس در کشورهای مختلف هستیم. اینکه صرفا به مردم اطلاع رسانی کرده و ترس در دل مردم ایجاد کنیم اما در عمل اقدامات پیشگیرانه انجام ندهیم موثر نیست.

وی در ادامه اظهار کرد: متاسفانه در مواجه با نوع جهش یافته انگلیسی نیز اقدام خاصی برای کنترل مرزها صورت نگرفت. اینکه صرفا بگوییم یک یا دو هفته پروازها محدود شود اما نظارتی بر روی اجرای آن نیز نباشد و سپس همه چی به روال قبل بازگردد؛ نمی توانیم این اپیدمی را به جهش های مختلفی که دارد کنترل کنیم.

نماینده مردم مرودشت در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در بحث کرونای انگلیسی نیز گفته شد که پروازها محدود شده است اما بعد به مردم گفتند از طریق مرز زمینی از عراق به کشور وارد شده است. اینکه به مردم بگوییم کرونای انگلیسی یا کرونای هندی چقدر خطرناک است فایده ای ندارد بلکه باید تمهیدات اساسی برای پیشگیری از شیوع آنان اندیشیده شود.

رشیدی کوچی در ادامه تاکید کرد: از کجا معلوم کرونا در هند از چند ماه پیش جهش نیافته است؟ ما در این مدت چه میزان رفت و آمد مسافر با این کشور داشتیم. برای پیشگیری از ورود ویروس های جهش یافته باید از قبل تمام مسافرانی که به کشور باز می گشتند حداقل ۱۰ روز قرنطینه می شدند و تست بر روی آن ها انجام می شد. این کار اکنون هم باید با جدیت دنبال شود.

وی افزود: با دستورات آنی و لحظه ای که نظارتی بر روی آنها نیز نشود نمی توان اپیدمی را کنترل کرد. باید برای کنترل بیماری و پیشگیری از ورود انواع جهش یافته آن به کشور یک اقدام اساسی صورت گرفته و بر روی اجرای آن نیز نظارت شود. با دستورالعمل های روی کاغذ نمی توان بیماری را کنترل کرد.

 

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : دیدگاه‌ها برای با دستورالعمل های روی کاغذ نمی توان بیماری را کنترل کرد بسته هستند

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.