حکمت
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
شناسه خبر : 22286
  پرینت تاریخ انتشار : ۲۹ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۰ |

بمباران دلاری بازار ارز/ رفتار معکوس یورو و دلار در بازار خرده‌فروشی

در بازار رسمی ارز حجم عرضه دلار رکورد روزهای کاری 1400 را شکست. با عین حال قیمت دلار خرده فروشی بالا رفت. قیمت خرده فروشی دلار هم با کمی افزایش به مرز 24 هزار تومان نزدیک شد. قیمت یورو در بازار خرده فروشی گران نشد.
بمباران دلاری بازار ارز/ رفتار معکوس یورو و دلار در بازار خرده‌فروشی

به گزارش راه صنعت، اولین روز کاری در روزهای آخر فروردین، ناهم جهت تر از روزهای قبل بود. قیمت دلار در بازار عمده فروشی ارزان شد اما در بازار خردخ فروشی گران. در مقابل قیمت یورو در بازار عمده فروشی گران شد در بازار خرده فروشی تغییری نکرد.

علاوه بر قیمت در بازار متشکل عرضه ارز نیز در این روز رکورد زد. عرضه دلار رکورد روزهای کاری را ۱۴۰۰ را شکست.

حجم مبادلات دلار بازار متشکل با رشد ۴۴ درصدی نسبت به روز پنج‌شنبه روی رقم ۷ میلیون و ۱۱۲ هزار قرار گرفت که در سال جدید سابقه نداشت، در نتیجه محتمل است که افزایش عرضه دلار متشکل با کاهش نرخ دلار بازار آزاد مرتبط بوده باشد.

J1 (1)

تزریق ارزی ۷ میلیون دلاری در اولین روز هفته
حجم مبادلات دلار بازار متشکل در اولین روز هفته ۴۴ درصد نسبت به روز پنج‌شنبه افزایش یافته و روی رقم ۷ میلیون و ۱۱۲ هزار قرار گرفته بود. متوسط حجم مبادلات روزانه دلار متشکل از هفتم فروردین ماه تا به امروز ۳ میلیون و ۷۰۸ هزار بوده است. بر این اساس مبادلات روز شنبه تقریبا دو برابر متوسط ۱۷ روز کاری گذشته از هفتم فروردین بوده است. محتمل است که کاهش نرخ دلار بازار آزاد تحت تاثیر افزایش عرضه در بازار متشکل اتفاق افتاده باشد.

قیمت دلار بازار متشکل
قیمت متوسط دلار در بازار متشکل نسبت به روز پنج‌شنبه ۴۵ تومان کاهش یافت و روی رقم ۲۳ هزار و ۷۵۶ تومان قرار گرفت. نرخ انتهای روز دلار در سامانه سنا با ۵ تومان افزایش نسبت به نرخ انتهایی پنج‌شنبه روی رقم ۲۳ هزار و ۹۹۷ تومان ایستاد.

قیمت دلار در بازار آزاد با ۱۶۰ تومان کاهش، نسبت به نرخ انتهایی روز پنج‌شنبه ۲۴ هزار و ۷۷۰ تومان گزارش شده است. بر این اساس نرخ بازار آزاد با سامانه سنا ۷۷۳ تومان، معادل ۳ درصد اختلاف داشت.

قیمت یورو در بازار متشکل
قیمت متوسط یورو در بازار متشکل بر خلاف دلار روند افزایشی را دنبال کرد و با ۵۵ تومان رشد، روی رقم ۲۸ هزار و ۳۱۴ قرار گرفت. نرخ یورو در سامانه سنا تغییر نکرد و ۲۸ هزار و ۵۸۳ تومان گزارش شده است.

نرخ یورو در بازار آزاد نسبت به نرخ انتهایی روز پنج‌شنبه ۲۱ تومان کاهش یافته و روی رقم ۲۹ هزار و ۷۰۱ تومان قرار گرفته بود. در نتیجه یورو بازار آزاد با یورو سامانه سنا ۱۱۱۸ تومان معادل ۴ درصد اختلاف داشت.حجم مبادلات یورو نیز با ۶ درصد افزایش نسبت به روز پنج‌شنبه ۱ میلیون و ۳۲۹ هزار گزارش شده است.

J2

| منبع خبر : اقتصاد نیوز
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : دیدگاه‌ها برای بمباران دلاری بازار ارز/ رفتار معکوس یورو و دلار در بازار خرده‌فروشی بسته هستند

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.