حکمت
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
شناسه خبر : 13984
  پرینت تاریخ انتشار : ۱۳ مهر ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۰ |
متقاضیان بیمه بیکاری

۵۸ درصد متقاضیان بیمه بیکاری مستأجرند

رئیس موسسه عالی پژوهش تامین اجتماعی ضمن اعلام خبر انتشار نتایج جدیدترین «نظرسنجی» این موسسه درباره متقاضیان «بیمه بیکاری» که همچنان بیکار هستند گفت: طبق این نظرسنجی ۵۸.۴درصد پاسخگویانی که همچنان بیکار بوده، «مستاجر» و ۴۱.۶ درصد «مالک» هستند.
۵۸ درصد متقاضیان بیمه بیکاری مستأجرند

راه صنعت – روزبه کردونی با بیان اینکه آگاهی دقیق از وضعیت جامعه و انجام پژوهش‌های مبتنی بر نظرسنجی، حرکت به سمت هرگونه سیاستگذاری یا مداخله‌ای را با کاهش احتمالات قابل توجهی از شکست، اتلاف منابع یا حتی تحقق اهدافی ناخواسته و خلاف اهداف مدنظر مداخله کنندگان روبرو خواهد کرد گفت: مؤسسه عالی پژوهش تأمین اجتماعی در راستای اهداف مأموریتی خود، پژوهشی از نوع نظرسنجی را به منظور سنجش «وضعیت متقاضیان دریافت بیمه بیکاری» انجام داده است.

وی افزود: موسسه بنا دارد تحلیل‌هایی را بر پایه این داده‌های دقیق در اختیار متخصصین و سیاست گذاران حوزه‌های مرتبط قرار دهد.

رئیس موسسه عالی پژوهش تامین اجتماعی با اشاره به اینکه این سنجش، وضعیت حدود بیش از ۷۰۰ هزار متقاضی بیمه شده تامین اجتماعی را که مستحق دریافت این خدمت بوده‌اند را در دو گروه از جامعه هدف یعنی افرادی که پس از درخواست بیمه بیکاری دوباره مشغول به کار شده و افرادی که همچنان بیکار هستند، مورد ارزیابی قرار داده است گفت: نتایج به دست آمده برای آن‌دسته از افرادی است که همچنان پس از درخواست مقرری بیمه بیکاری، بیکار هستند.

کردونی ادامه داد: نکته جالب اینکه ۴۰.۴ درصد از پاسخگویان در این سنجش، زن و ۵۹.۶ درصد مرد بوده‌اند. همچنین ۲۱.۲ درصد از پاسخگویان مجرد، ۷۲.۴ درصد متأهل، ۱.۲ درصد همسرشان فوت شده است و ۵.۲ درصد نیز از همسران خود جدا شده اند.

وی با بیان اینکه ۲۲.۶ درصد از پاسخگویان دارای قرارداد دائم و ۷۷.۴درصد نوع قراردادشان موقت بوده است گفت: ۱۳.۶ درصد از پاسخگویان قبلا (پیش از این مورد) مقرری بیمه بیکاری دریافت کرده و ۸۶.۴ درصد آن‌ها قبلا مقرری بیمه بیکاری دریافت نکرده‌اند. همچنین ۷۶.۷درصد از آن‌ها اعلام کرده که خودشان و ۲۳.۳درصد کارفرمایان درخواست بیمه بیکاری را ثبت کرده‌اند.

کردونی افزود: براساس این نظرسنجی، ۷۷.۱درصد پاسخ‌دهندگان در بخش «خدمات»، ۱.۴درصد در بخش کشاورزی و ۲۱.۵درصد در بخش صنعت مشغول بکار بوده اند.

وی درباره نوع قرارداد این افراد گفت: ۷۶درصد به صورت تمام‌وقت و ۲۴درصد ساعتی بوده و ۵۸.۲درصد آن‌ها اعلام کرده که کارفرماهایشان نسخه‌ای از قرارداد را به آن‌ها تحویل نداده‌اند.

رئیس موسسه عالی پژوهش تامین اجتماعی گفت: ۶۱.۹ درصد پاسخگویان، سرپرست خانوار بوده و این درحالی است که فقط ۲۷.۱ درصد پاسخگویان بیان کرده‌اند که فرد دیگری در خانواده آن‌ها حقوق‌بگیر است.

کردونی بیان کرد: طبق این گزارش، متوسط مخارج ماهیانه خانوار در این نظرسنجی با ۲۹.۹ درصد (بین ۲تا۳ میلیون تومان) «بیشترین» و با ۱.۱ درصد (کمتر از ۵۰۰هزارتومان درماه) «کمترین» مخارج ثبت شده و پس از آن، متوسط مخارج ماهیانه ۲۲.۲ درصد (بین ۳تا۴ میلیون تومان)،۲۰.۱ درصد (بین یک تا ۲میلیون تومان)، ۱۱.۹ درصد (بین ۴تا۵ میلیون تومان)، ۶.۹درصد (بیش از ۶میلیون تومان)،۵.۳درصد (بین ۵تا۶ مییون تومان) و ۲.۷درصد (بین ۵۰۰هزار تا یک میلیون تومان) ثبت شده است.

وی افزود: طبق این نظرسنجی ۵۸.۴درصد پاسخگویانی که همچنان بیکار بوده، «مستاجر» و ۴۱.۶ درصد «مالک» هستند.

رئیس موسسه عالی پژوهش تامین اجتماعی در ادامه بیان کرد: اقساط ماهیانه این افراد ۲۵.۵ درصد (بین ۵۰۰هزار تا یک میلیون تومان)،۲۵درصد (بین یک تا۲ میلیون تومان)،۱۶درصد (کمتر از ۵۰۰هزار تومان)،۱۵.۶ درصد (بدون قسط)،۱۰درصد (بین ۲تا۳ میلیون تومان)، ۴درصد (بین ۳تا ۴میلیون تومان) و ۳.۷ درصد (بیش از ۴میلیون تومان) گزارش شده است.

به گفته کردونی همچنین ۸۷.۹درصد از پاسخگویان اظهار کرده‌اند که «یارانه ۴۵ هزارتومانی» دریافت می‌کنند و ۵۴.۶ درصد نیز «یارانه معیشتی» می‌گیرند.

 

| منبع خبر : اقتصاد۲۴
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : دیدگاه‌ها برای ۵۸ درصد متقاضیان بیمه بیکاری مستأجرند بسته هستند

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.