حکمت
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
شناسه خبر : 77315
  پرینت تاریخ انتشار : ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۲۰:۲۰ |
گزارش؛

تکالیف وزارت کار و تعاون برای «جهش تولید» چیست؟

با ابلاغ مصوبه هیات دولت توسط معاون اول رئیس جمهور، تکالیف وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای تحقق شعار سال « جهش تولید با مشارکت مردم» مشخص شد.
تکالیف وزارت کار و تعاون برای «جهش تولید» چیست؟

به گزارش راه صنعت، هیأت وزیران در ۲۶ فروردین ماه ۱۴۰۳ سازمان برنامه و بودجه کشور با همکاری دستگاه های اجرایی به استناد اصل یکصد و سی هشتم قانون اساسی با هدف هم افزایی ظرفیت کلیه دستگاه های اجرایی کشور در جهت تحقق اهداف مذکور در اسناد بالادستی از جمله سیاست کلی برنامه هفتم و نیز منویات راهبردهای ابلاغی مقام معظم رهبری خصوصا تحقق شعار سال جهش تولید با مشارکت مردم، برنامه عملیاتی مورد نیاز شامل تعیین اهداف کمی و نقش های ومسئولیت دستگاه های اجرایی در سال ۱۴۰۳ با تأکید بر بخش های مختلف اقتصادی به شرح ذیل تصویب کرد.

مخبر معاون اول رئیس جمهور این مصوبه را به ۲۰ وزارتخانه و دستگاه دولتی متناسب به وظایف و تکالیف شان ابلاغ کرد.

در این مصوبه وزارت تعاون,کار و رفاه اجتماعی هم وظایف و تکالیفی برای تحقق شعار جهش تولید با مشارکت مردم بر عهده دارد که جزئیات آن به شرح زیر است:

در راستای ارتقای سطح توان مردم و سازماندهی نیروهای مردمی برای تولید، وزارت تعاون,کار و رفاه اجتماعی مکلف است با همکاری دستگاه های ذیربط نسبت به راه اندازی ۱۰۰۰ پایگاه مردمی اشتغال آفرین ذیل ساختار تعاونی در سراسر کشور اقدام نماید.

وزارت تعاون, کار و رفاه اجتماعی مکلف است با همکاری دستگاه های ذیربط برنامه حمایت اشتغال دانش آموختگان (حق بیمه کارورزی, یارانه دستمزد) برای ۳۰هزار نفر در سراسرکشور اجرا نماید.

وزارت تعاون, کار و رفاه اجتماعی مکلف است با همکاری وزارتخانه صنعت, معدن و تجارت و کشوربرنامه عملیاتی حمایت از کسب و کارهای خانوادگی را طرف یک ماه پس از ابلاغ این تصویب نامه تهیه و جهت تصویب به دولت ارائه نماید.

وزارت تعاون, کار ورفاه اجتماعی مکلف است در راستای ارتقای سطح توانایی مردم برای افزایش مشارکت آن ها در تولید, اقدامات زیر را انجام دهد:

افزایش ۷.۵ درصدی سهم مردم نسبت به سال ۱۴۰۲در ارایه خدمات مهارت آموزی به جامعه هدف سنجش مهارت و صلاحیت شغلی و حرفه ای تعداد ۱۷۰۰هزار نفروصدور بیش از ۱۳۰۰هزار گواهینامه مهارت برای واجدین شرایط

تاسیس ۳۳۰۰آموزشگاه جدید و ۱۵۰۰مرکز کارآموزی جوار و بین کارگاهی

تدوین و بازنگری ۱۰۰۰ استاندارد جدید مطابق با نیاز روز بازار کار و مبتنی بر فرهنگ اسلامی کاربرای افزایش توانایی نیروی انسانی و ارتقای سطحی کیفی آنها با مشارکت بخش غیر دولتی

در راستای توسعه بخش تعاون، به منظور توسعه سهم تعاون در اقتصاد ملی و ایجاد ظرفیت برای مشارکت مردم دراقتصاد از طریق تعاوین ها, وزارت تعاون, کار و رفاه اجتمای مکلف با همکاری دستگاهی های مرتبط و رعایت صلاحیت ارکان ذی صلاح بانک های ذی ربط و عامل, اهداف کمی جدول(۱) را تاپایان سال ۱۴۰۳ محقق نماید.

وزارت تعاون, کار و رفاه اجتماعی مکلف است با همکاری وزارت اقتصادی و دارایی نسبت به هدایت اعتبارات توسعه تعاون به بخش تعاون(با رعایت صلاحیت ارکان ذی صلاح بانک) در راستای جهش تولید و ایجاداشتغال به میزان حداقل (۷۰) درصداز منابع اقدام نماید.

وزارت تعاون, کار و رفاه اجتماعی مکلف است با همکاری وزارت امور اقتصادی و دارایی با به کارگیری ظرفیت تامین منابع مالی از جمله منابع تبصره۲قانون بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور نسبت به ایجاد حداقل ۵۰ هزار شغل خرد وخانگی اقدام نماید.

| منبع خبر : تسنیم
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : دیدگاه‌ها برای تکالیف وزارت کار و تعاون برای «جهش تولید» چیست؟ بسته هستند

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.