حکمت
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
شناسه خبر : 19884
  پرینت تاریخ انتشار : ۱۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۷ |
سخنگوی کمیسیون اجتماعی در گفتگو با راه صنعت:

متن قانون اساسی در خانه مسئولان عوض می شود/ آقایان چهار کنج خانه شان با مملکت اشتباه گرفته اند

آیا می شود که ما تصمیماتی در کشور بگیرم اما مجلس در جریان نباشد و بگوییم مجلس اختیاری ندارد؟ مگر اینکه آقایان متن قانون اساسی را در خانه خودشان عوض کرده باشند.
متن قانون اساسی در خانه مسئولان عوض می شود/ آقایان چهار کنج خانه شان با مملکت اشتباه گرفته اند

علی بابایی کارنامی سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس در گفتگو با راه صنعت بخش اقتصادی گروه رسانه ای نماینده گراف:
به نظر من جای تاسف دارد دولتی که ۸ سال سر کار است و خودش را مدعی تجربه، تدبیر و عقلانیت می داند به چه دامی گرفتار شده که چنین اظهار نظرهایی در کشور می کنند و می گویند مجلس نباید در اجرای بودجه یا حوزه رفع حریم ها دخالت کند.

قاون اساسی کشور به صراحت می گوید مجلس در راس امور است همه کارها و اتفاقاتی که می خواهد در کشور رقم بخورد مجلس باید در جریان باشد یا باید از مسیر مصوبات قانونی مجلس عبور کند.

حتی شورای عالی امنیت ملی هم قبل از هر اقدامی باید مصوبات خود را به مجلس ارائه بدهد ضمن این که اگر هم در غالب پیشنهاد طرح یا لایحه ای دارد باید برای مجلس ارسال کند تا مجلسی ها آن را مصوب و تبدیل به قانون کنند.

آیا می شود که ما تصمیماتی در کشور بگیرم اما مجلس در جریان نباشد و بگوییم مجلس اختیاری ندارد؟ مگر اینکه آقایان متن قانون اساسی را در خانه خودشان عوض کرده باشند.

چون دوستان در خانه خودشان کار می کنندو به خطر کرونا در میان مردم نیستند شاید اخیرا در مطالعاتشان فقط خانه خودشان را می بینند و چهار کنج خانه شان با مملکت اشتباه گرفته اند.

در بحث بودجه اساس بر تصمیم مجلس و نظارت بر اجرای قانون بودجه با نمایندگان ملت است کاری که امروز دولتی در تقدیم لایحه بودجه انجام دادند کار بسیار اشتباهی است البته این مجلس عاقل، انقلابی و درون ساختار نظام در حرکت است و این بحث ها را به فضای مجازی و خیابان نمی کشاند و از مسیر جمهوری اسلامی خارج نمی شود.

مطمئن باشید که ما در ادامه بررسی بودجه به مردم ایران گزارش می دهیم و برخوردهای قانونی نسبت به بی انضباطی با این دولت خواهیم کرد؛دولتی ها باید بدانند که تنها راه مسیرعمران، آبادانی و در حقیقت اجرایی کشور تعامل دستگاه اجرایی با مجلس شورای اسلامی است .

جایگاه قانونی و مردمی مجلس باید مورد توجه قرار بگیرد در غیر این صورت هر دولتی که بخواهد چنین برخوردی بکند سنگ روی سنگ قرار نمی گیرد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : دیدگاه‌ها برای متن قانون اساسی در خانه مسئولان عوض می شود/ آقایان چهار کنج خانه شان با مملکت اشتباه گرفته اند بسته هستند

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.