حکمت
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
شناسه خبر : 18325
  پرینت تاریخ انتشار : ۱۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۵ |
براساس آمارهای رسمی

متوسط هزینه سالانه درمان خانوارها چقدر است؟

براساس آمارهای رسمی، متوسط هزینه سالانه بهداشت و درمان یک خانوار شهری در سال ۱۳۹۸ به ۴ میلیون و ۹۶۴ هزار تومان رسیده است.
متوسط هزینه سالانه درمان خانوارها چقدر است؟

راه صنعت- مرکز آمار و اطلاعات راهبردی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با انتشار گزارش «بررسی هزینه‌های بهداشت و درمان در سبد مصرفی خانوارهای کشور ۹۸-۱۳۹۰» اعلام کرد: متوسط هزینه سالانه بهداشت و درمان یک خانوار شهری در سال ۱۳۹۸ به ۴۹.۶۴۹ هزار ریال رسیده است.

* میزان افزایش متوسط هزینه سالانه بهداشت و درمان خانوارها در سال ۹۸
براساس این گزارش، متوسط هزینه سالانه بهداشت و درمان یک خانوار شهری با ۱۶.۱ درصد افزایش از ۴۲.۱۷۵ هزار ریال در سال ۱۳۹۷ به ۴۹.۶۴۹ هزار ریال در سال ۱۳۹۸ رسیده است. این درصد افزایش برای متوسط هزینه‌های کل یک خانوار شهری ۲۰.۸ درصد می‌باشد.

همچنین متوسط هزینه سالانه بهداشت و درمان یک خانوار روستایی با ۹.۳ درصد افزایش از ۲۴.۱۲۰ هزار ریال در سال ۱۳۹۷ به ۲۶.۳۷۴ هزار ریال در سال ۱۳۹۸ رسیده است. این درصد افزایش برای متوسط هزینه‌های کل یک خانوار روستایی ۲۲ درصد می‌باشد.

* سهم هزینه بهداشت و درمان در کل هزینه‌های خانوارها
براساس گزارش مرکز آمار و اطلاعات راهبردی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، در سال ۱۳۹۸، ۱۰.۲ درصد ازهزینه‌های کل یک خانوار شهری و ۱۳.۵ درصد ازهزینه‌های غیرخوراکی یک خانوار شهری صرف هزینه بهداشت و درمان شده است که نسبت سال ۱۳۹۷ کاهش داشته‌اند.

همچنین در سال ۱۳۹۸، ۹.۹ درصد ازهزینه‌های کل یک خانوار روستایی و ۱۶.۲ درصد ازهزینه‌های غیرخوراکی یک خانوار روستایی صرف هزینه بهداشت ودرمان شده است که نسبت سال ۱۳۹۷ کاهش داشته اند.

براساس این گزارش، در سال ۱۳۹۸، متوسط هزینه بهداشت و درمان یک خانوار شهری و روستایی در رده چهارم متوسط هزینه‌های کلی یک خانوار و رده سوم متوسط هزینه‌های غیر خوراکی یک خانوار قرارگرفته است.

متن کامل این گزارش که با توجه به نتایج طرح آمارگیری مرکز آمار ایران از هزینه و درآمد خانوارهای کشور تهیه شده، از  اینجا قابل مشاهده است.

| منبع خبر : فارس
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : دیدگاه‌ها برای متوسط هزینه سالانه درمان خانوارها چقدر است؟ بسته هستند

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.