حکمت
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
شناسه خبر : 7151
  پرینت تاریخ انتشار : ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۵ |
عضو کمیسیون کشاورزی در گفتگو با راه صنعت:

چالش بحران مدیریت آب/ ما در حکمرانی آب یک سناریو واحد و تعریف شده نداریم

چالش بعدی دنیا مسئله آب است؛ اگر مدیریت آب کشور به دست نااهلان بیفتد این بحران به طور قطع برای کشور ما ایجاد می‌شود، مابحران آب نداریم بلکه بحران مدیریت آب در کشور داریم

چالش بحران مدیریت آب/ ما در حکمرانی آب یک سناریو واحد و تعریف شده نداریم

حجت الاسلام جعفری عضو کمیسیون کشاورزی مجلس و نماینده مردم بروجن در گفتگو با راه صنعت (بخش اقتصادی گروه رسانه‌ای نماینده گراف):
با وجود اقلیم نیمه خشک در ایران آب در کشور برای مصرف آب شرب و کشاورزی به اندازه مناسب است اما عدم مدیریت و تقاضا زیاد در برخی از مناطق این مزیت را به بحران و چالش بزرگ تبدیل می‌کند.

با وجود تغییر اقلیم و نوع بارش‌ها در مناطق کوهستانی در کشور نباید بحران آب وجود داشته باشد در حالی که چالش بعدی دنیا مسئله آب است اگر مدیریت آب کشور به دست نا اهلان بیفتد این بحران به طور قطع برای کشور ما ایجاد می‌شود.

ما مشکل آب شرب و کشاورزی نداریم اما کمبودهایی بخاطر اقلیم و پراکندگی جمعیت وجود دارد که مشکلاتی ایجاده کرده است البته باید گفت هم اکنون بحران آب نداریم بلکه بحران مدیریت آب در کشور وجود دارد که در آینده برای کشور چالش‌زا خواهد بود.

ما در حکمرانی آب یک سناریو واحد و تعریف شده که بر مبانی علمی و عدالت باشد نداریم علت آن هم این است در برخی از مناطق با رشد بی رویه جمعیت مواجهه شدیم و این تراکم جمعیت باعث بی عدالتی شد، در مقابل برخی مناطق از توزیع مناسب آب محروم ماندند.

جانمایی صنعت در برخی از مناطق و بخش‌ها غلط است ما فولاد را به قلب کویر بُردیم در حالی که صنایع آب‌بر باید در کنار دریا باشند؛ برای حل مسئله آب باید الگوی کشت تغییر کند در مناطق کم آب کشت برنج یا میوه‌های آب‌براشتباه است و باید ممنوع شود.

وقتی نتوانسیم به درستی از منابع آب استفاده کنیم و از آن بهترین بهره‌وری را داشته باشیم محیط زیست را به خطر انداختیم، این نوعی خیانت به بشریت است چرا که محیط زیست متعلق به همه نسل‌ها و آیندگان است.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : دیدگاه‌ها برای چالش بحران مدیریت آب/ ما در حکمرانی آب یک سناریو واحد و تعریف شده نداریم بسته هستند

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.