حکمت
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
شناسه خبر : 25394
  پرینت تاریخ انتشار : ۰۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۰ |
معاون امور بندری سازمان بنادر خبر داد:

هدفگذاری افزایش ۵ هزار میلیارد ریالی برای حضور بخش خصوصی در بنادر کشور

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی از هدف‌گذاری افزایش پنج هزار میلیارد ریالی سرمایه‌گذاری بخش غیردولتی در بنادر خبر داد و گفت: این مهم با ایجاد فضای وسیع در سرمایه‌گذاری و لحاظ مشوق‌های لازم در بنادر برای سرمایه‌گذاران و همچنین طرح‌های تولیدی و تبدیلی محقق می‌شود.
هدفگذاری افزایش ۵ هزار میلیارد ریالی برای حضور بخش خصوصی در بنادر کشور

به گزارش راه صنعت، «فرهاد منتصر کوهساری» درباره اهداف توسعه‌ای که برای بنادر کشور و جذب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در نظر گرفته شده است، افزود: دسترسی بنادر به شبکه حمل و نقل ترکیبی و ارتقای زیرساخت‌های حمل‌و نقل مناسب در پسکرانه‌ها، نقش بسزایی در تسهیل و تسریع عملیات ایفا می‌کند و در حقیقت لازمه کارایی بالای بنادر، وجود یک زنجیره لجستیکی متناسب با توان و ظرفیت بالا برای پشتیبانی کامل از تولید در سطح کشور است.

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی تاکید کرد: امروزه استفاده از ظرفیت‌های لجستیکی بنادر و ایجاد مناطق ویژه اقتصادی در پسکرانه‌های بنادر به عنوان یک فرآیند کلی در پیشرفت اقتصاد و توسعه فعالیت‌های تولیدی در کشورها مدنظر قرار گرفته است.

وی بیان‌داشت: پارک‌های لجستیکی در پسکرانه بنادر به عنوان فضای متصل، با هدف توانایی جذب مراکز اقتصادی و سرمایه‌گذاری حوزه محلی، منطقه‌ای، جهانی و همچنین ارائه خدمات ارزش افزوده در حمایت از تولید ملی در کشور و رفع موانع موجود در بخش تولید، نقش اساسی را بر عهده دارند.

کوهساری گفت:این سازمان با ایجاد فضای وسیع در سرمایه گذاری و لحاظ مشوق‌های لازم در بنادر برای سرمایه گذاران و همچنین طرح‌های تولیدی و تبدیلی، در نظر دارد تا در جهت افزایش جذب سرمایه‌گذاری بخش غیردولتی از اعتبار ۱۶۰ به ۱۶۵ هزار میلیارد ریالی برسد.

بر همین اساس سازمان بنادر به منظور توانمندسازی سرمایه‌گذاری در مقابل تغییرات، مخاطرات و تهدیدهای داخلی و خارجی، بازنگری برخی از قراردادهای سرمایه‌گذاری را در دستور کار قرار داده است.

به گزارش ایرنا، سال گذشته جذب سرمایه‌گذار خصوصی در بنادر نسبت به سال قبل تر پیشرفت چشمگیری داشت که نتیجه ارائه مشوق برای سرمایه گذاری در بنادر کشور توسط بخش خصوصی بود.

| منبع خبر : ایرنا
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : دیدگاه‌ها برای هدفگذاری افزایش ۵ هزار میلیارد ریالی برای حضور بخش خصوصی در بنادر کشور بسته هستند

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.