حکمت
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
شناسه خبر : 20699
  پرینت تاریخ انتشار : ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۰ |
نماینده ارامنه شمال:

نسیه غیر قابل برگشت

اگر FATF حتی به صورت مشروط با فشار دولت تصویب شود بازهم با برجامی دیگر مواجه هستیم یعنی در قبال ارائه جنس نقد، نسیه غیرقابل برگشت را قبول کردیم.
نسیه غیر قابل برگشت

راه صنعت- آرا شاوردیان نماینده ارامنه شمال در گفتگو با نماینده گراف:
اگر FATF حتی به صورت مشروط با فشار دولت تصویب شود بازهم با برجامی دیگر مواجه هستیم یعنی در قبال ارائه جنس نقد، نسیه غیرقابل برگشت را قبول کردیم.

ظاهر FATF شفافیت مالی و مبارزه با تأمین مالی تروریست است اما در باطن موجب وابستگی اقتصاد کشوربه نظام اقتصاد غربی می‌شود.

بسیار واضح است که این لوایح می تواند ابزار دستیابی به اطلاعات اقتصادی کشور باشد به عبارت دیگر با تصویب این لوایح ما به دست خودمان راههای دور زدن تحریم‌ها را مسدود و پازل بی نتیجه برجام را تکمیل می کنیم.

قابل باور نیست که به اسم شفافیت اطلاعات مالی خود را در اختیار FATF قرار دهیم و هیچ کشوری هم در شرایط تحریم بدین کار حاضر نیست که اطلاعات مالی خود را در اختیار کشور دیگر قرار دهد.

عدم توجه به شروط رهبر انقلاب در برجام نتیجه ای جز پشیمانی نداشت بدترین اتفاق ممکن این است اگر FATF به صورت مشروط هم تصویب شود متولیان امر حتی برای شروط مجمع در پیوستن به FATF هم ارزشی قائل نخواهند بود و در نهایت کار خودشان را می کنند.

هرگونه تصمیم درباره FATF نباید موجب توقف فعالیت های تولیدی کشور شود و به نظر می رسد که FATF نه تنها برای ما گشایشی ندارد بلکه سفره مردم ما کوچک‌تر خواهد کرد بدین ترتیب در شرایط تحریم اولویت اول دست اندرکاران و تصمیم سازان نظام باید توجه به اقتصاد مقاومتی باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : دیدگاه‌ها برای نسیه غیر قابل برگشت بسته هستند

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.