حکمت
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
شناسه خبر : 2567
  پرینت تاریخ انتشار : ۰۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۳ |

رشد تولید ۸ محصول منتخب معدنی

طبق آمار در ۱۰ ماهه سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، از ۱۱ محصول منتخب معدنی هشت محصول افزایش تولید و تنها سه محصول کاهش تولید داشته‌اند.
معدنی

رشد تولید ۸ محصول منتخب معدنی

راه صنعت– جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت نشان می‌دهد که تولید محصولات منتخب معدنی در ۱۰ ماهه سال جاری، هشت محصول افزایش تولید ۳.۱ درصد تا ۱۹.۶ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال ۱۳۹۷ تجربه کرده‌اند.

براین اساس ظروف شیشه‌ای و ظروف چینی به ترتیب رشد تولید ۱۹.۲ و ۱۶.۲ درصدی را در ۱۰ ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته تجربه کرده‌اند. در ۱۰ ماهه سال جاری میزان تولید ظروف شیشه‌ای بیش از ۴۴۰ هزار تن و ظروف چینی ۴۶ هزار تن بوده است. این دو محصول در مدت مشابه سال گذشته به ترتیب در حدود ۳۶۸ هزار تن و نزدیک به ۴۰ هزار تن تولید شده‌اند.

در مدت یاد شده تولید سیمان نیز با رشد ۱۲.۲ درصدی از ۴۵ میلیون و ۶۶۴ هزار تن در ۱۰ ماهه سال گذشته به ۵۱میلیون و ۲۲۷هزار تن در ۱۰ ماهه امسال رسیده است. پس از آن شیشه جام نیز با رشد ۸.۴ درصدی در مدت یاد شده سال جاری ۸۸۵ هزار تن تولید شده است در حالیکه میزان تولید این محصول معدنی در ۱۰ ماهه سال ۹۷، ۸۱۶ هزار تن بوده است.

همچنین فولاد خام و محصولات فولادی نیز هریک در ۱۰ ماهه سال جاری ۶.۸ درصد و چینی بهداشتی ۶ درصد رشد تولید را نسبت به مدت مشابه سال گذشته تجربه کرده‌اند. در این مدت در سال جاری بیش از ۲۰ میلیون تن فولاد خام، ۱۷ میلیون و ۱۸۰ هزار تن محصولات فولادی و ۸۸ هزار تن تولید شده است. در ۱۰ ماهه سال گذشته میزان تولید فولاد خام ۱۸ میلیون و ۷۳۴ هزار تن، محصولات فولادی ۱۶ میلیون و ۹۴ هزار تن و چینی بهداشتی ۸۳ هزار تن بوده است.

طبق آمار کمترین رشد تولید در محصولات معدنی در مدت یاد شده، مختص کاتد مس بوده که با ۲۰۷ هزار تن تولید شده در ۱۰ ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته که ۲۰۱ هزار تن بوده است، رشد ۳.۱ درصدی تولید داشته است.

در مقابل شمش آلومینیوم، کنسانتره زغال‌سنگ و آلومینا نیز به ترتیب ۱۹.۷ درصد، ۶.۱ درصد و ۱.۹ درصد در ۱۰ ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال ۹۷، کاهش تولید داشته‌اند.

براین اساس شمش آلومینیوم در ۱۰ماهه امسال ۲۱۷ هزار تن، کنسانتره زغال‌سنگ یک میلیون و ۲۶۷ هزار تن و آلومینا ۱۹۲ هزارتن تولید شده است که به ترتیب میزان تولید این محصولات در مدت مشابه سال گذشته ۲۷۰ هزار تن، یک میلیون و ۳۵۰ هزار تن و ۱۹۶ هزار تن بوده است.

منبع: ایسنا

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : دیدگاه‌ها برای رشد تولید ۸ محصول منتخب معدنی بسته هستند

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.