حکمت
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
شناسه خبر : 2927
  پرینت تاریخ انتشار : ۰۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۱ |
منتخب مردم تهران

رئیس مجلس «سخنگوی» نمایندگان است/ کسی با لابی‌گری رئیس مجلس نمی‌شود

ریاست مجلس جایگاه سخنگویی دارد یعنی رئیس مجلس صدای رسای نمایندگان است و نقش کلیدی در هدایت مجلس دارد و تعاملات داخلی و خارجی پارلمان را مدیریت می‌کند. به گزارش راه صنعت، دکتر زهره الهیان منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم و عضو کمیسیون امنیت ملی در مجلس هشتم در گفتگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه […]

رئیس مجلس «سخنگوی» نمایندگان است/ کسی با لابی‌گری رئیس مجلس نمی‌شود

ریاست مجلس جایگاه سخنگویی دارد یعنی رئیس مجلس صدای رسای نمایندگان است و نقش کلیدی در هدایت مجلس دارد و تعاملات داخلی و خارجی پارلمان را مدیریت می‌کند.

به گزارش راه صنعت، دکتر زهره الهیان منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم و عضو کمیسیون امنیت ملی در مجلس هشتم در گفتگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری سادس:
شخص رئیس مجلس و هیات رئیسه نقش کلیدی در هدایت مجلس دارد و تعاملات داخلی و خارجی مجلس را مدیریت می‌کند.

هر نماینده خودش به تنهایی اختیارات لازم را دارد و این اختیارات را به دنبال رای مردم به یک نماینده محول شده است.

ریاست مجلس جایگاه سخنگویی دارد یعنی رئیس مجلس در واقع صدای رسای نمایندگان مجلس است و نقش کلیدی در تعاملات بین قوا و دستگاه‌ها را دارد.

مجلس آینده نیاز به رئیسی دارد که رویکرد تحولی و انقلابی نسبت به مجلس داشته باشد، یعنی یک تحولی در وضعیت مجلس و ساختارها ایجاد کند تا مجلس به جایگاه اصلی خود یعنی راس امور بودن بازگردد.

رئیس مجلس باید به حوزه سیاسی، تعاملات بین دستگاه آشنا باشدو ساختار مجلس را خوب بشناسد و حتی المقدور چند دوره در کف مجلس و در صحن کار کرده باشد.

فردی باید رئیس مجلس باشد که برنامه تحولی را داشته باشد، متاسفانه برخی از کاندیداها برنامه خاصی ندارند صرفا با لابی و رایزنی درصدد جلب آرا نمایندگان هستند.

نمایندگان مجلس یازدهم قطعا با لابی برای انتخاب هیات رئیسه مجلس متقاعد نمی‌شوند به همین دلیل گزینه‌های ریاست مجلس باید با ارائه برنامه تحولی آرا نمایندگان را جلب کنند.

رئیس مجلس باید فردی فساد ستیز باشد چرا که مجلس به دلیل جایگاه نظارتی که دارد بیش از هرجا باید نقش نظارتی و مبارزه با فساد درآن پررنگ باشد تا بتواند جلوی فسادها را بگیرد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : دیدگاه‌ها برای رئیس مجلس «سخنگوی» نمایندگان است/ کسی با لابی‌گری رئیس مجلس نمی‌شود بسته هستند

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.