حکمت
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
شناسه خبر : 3169
  پرینت تاریخ انتشار : ۲۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۹ |
نماینده مردم زاهدان در گفتگو با راه صنعت

دولت چه بلایی سر اقتصاد کشور آورد

مجلس یازدهم قصد مچ گیری از دولت را ندارد و فقط می خواهد قدری نظارت‌ها را جدی کند و قصد خود را بر تعامل وهمراهی با دولت گذاشته است.
دولت چه بلایی سر اقتصاد کشور آورد

راه صنعت- متاسفانه وعده‌های دولت بعد از برجام محقق نشد و مردم احساس کردند همه چیز را از دست داده‌اند ولی چیزی گیرشان نیامده و مشکلات ادامه دارد.

دکتر حسینعلی شهریاری نماینده مردم زاهدان در مجلس در گفتگو با راه صنعت:
مجلس یازدهم به نوعی دستپخت عملکرد مجلس دهم و دولت دوازدهم است با توجه به اینکه تشدید مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم حاصل عملکرد دولت کنونی و مجلس قبلی است مردم برای رفع آن انتظار زیادی از مجلس یازدهم دارند.

عملکرد دولت و مجلس باعث ریزش آرا در انتخابات شد چرا که مردم متوجه شدند که از طرف مسئولین و نمایندگانشان به طور جد به مشکلات آنها پرداخته نمی شود.

تکیه دولت به کدخدا باعث بیشتر نمایان‌شدن آثار تحریم‌ها برزندگی مردم شد چرا که شخص رئیس‌جمهور و تیم همراه برای حل مشکلات جامعه به جای توجه به ظرفیت داخلی به دنبال رضایت عامل خارجی بودند.

متاسفانه وعده‌های دولت بعد از برجام محقق نشد و مردم احساس کردند همه چیز را از دست داده‌اند ولی چیزی گیرشان نیامده و مشکلات ادامه دارد.

صبر مردم نسبت به وعده‌های دولت زیاد است؛ این بردباری جمعی برای مدتی انتظارات مردم از نظام را کاهش داد اما آن چیزی که اتفاق افتاد وعده‌های واهی رئیس‌جمهور بود که هیچ گاه محقق نشد.

رهبرانقلاب بارها تاکید کردند که ما باید به خودمان متکی باشیم و به سمت تولید داخلی برویم، برای جهش تولید باید مبارزه با قاچاق را شروع و اجناس قاچاق را آتش زد.

متاسفانه دولت مردان ما اصلا در یک وادی دیگری سپری می‌کنند و مسئله قاچاق را جدی نمی‌گیرند.

شنیده شده در بازار تهران یخچال لاکچری ۲۵۰ میلیونی فروخته می‌شود خیلی واضح است این دست محصولات از کدام مبادی وارد می‌شود و نتیجه آن سوق دادن طبقه خاص به مصرف گرایی و ایجاد ناعدالتی بیشتر است.

برخورد با کولبرها مبارزه با قاچاق نیست باید با قاطعیت با عامل اصلی قاچاق برخورد کرد، از ما بهتران آن بالا نشستن و از ثروت بادآورده لذت می‌برند و سختی‌ها برای کسانی است که برای حل معیشت خود مجبور به کولبری و قاچاق خرد هستند.

وقتی ذخایر ارزی کشور یک دفعه با دستور دولت خالی کردیم، یک عده با ارتباط ارز ۴۲۰۰ گرفتند و مبلغ را پس نیاوردند کسی نبود با این اقدام دولت برخورد کند این ها عواملی شد که رویکرد مردم نسبت به دولت و مجلس تغییر کند.

مجلس یازدهم قصد مچ گیری از دولت را ندارد و فقط می خواهد قدری نظارت‌ها را جدی کند و قصد خود را بر تعامل وهمراهی با دولت گذاشته است.

به دلیل عملکرد نامناسب نظارت در دستگاه اجرایی، سازوکار نظارتی خصوصا در مجلس باید اصلاح و تغییر کند.

باید سمتی حرکت کنیم که مشکلات مردم کاهش یابد و مردم احساس کنند در وضعیت معیشت و زندگی آنها تغییری ایجاد شده است، امیدواریم این رضایت مردم با عملکرد مجلس یازدهم محقق شود.

اعتبار نظام ما به حضور مردم در انتخابات برمی‌گردد امیدواریم با عملکرد مجلس یازدهم شاهد حضور حداکثری مردم در انتخابات ۱۴۰۰ باشیم.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : دیدگاه‌ها برای دولت چه بلایی سر اقتصاد کشور آورد بسته هستند

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.