حکمت
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
شناسه خبر : 20769
  پرینت تاریخ انتشار : ۲۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۹ |
نماینده بندر عباس در گفتگو با راه صنعت:

دولت تدبیر چه بلایی سر دریاها آورد

این ها در این مدت چندین سال همزمان با دولت آقای روحانی بلایی به سر دریا آوردند که شاید سالیان سال باید طول بکشدتا ترمیم شود، این امر نتیجه به تدبیری یک تعداد مدیر و سو استفاده از موقعیت های شغلی است
دولت تدبیر چه بلایی سر دریاها آورد

 

احمد مرادی نماینده بندر عباس در گفتگو با راه صنعت (گروه رسانه ای نماینده گراف):

ترال یعنی صید ابزیان در عمق پایین و با استفاده از تجیزات روز که  صید کف روب و صید صنعتی هم به آن می گویند.

مساله صید ترال را اولین بار این جانب براساس اطلاعات صیادان سنتی مطرح کردم، هرچه جلوتر می رفتیم رانت را بیشتر می دیدم  کثیف بازی در اقتصاد را بیشتر می دیدم لجن زار بودن بعضی از آدم ها با سو استفاده هایی که داشتند را  بیشتر می دیدیم.

یک تعدادی بازنشسته شیلات با ارتباط و اطلاعاتی که از داخل داشتند چند تا کشتی خارج از کشور من جمله از کشور چین، تایلندو اندونزی با پیشرفته ترین تجهیزات اجاره به شرط تملیک با کرده بودند .

این ها مجوزی که از شیلات ایران گرفته بودند برای عمق ۲۰۰ متر به پایین بود در خلیج فارس بالاترین عمق ۹۰ متر است در دریای عمان عمق تا ۳ هزار متر هم می رسد  یعنی صید ترال باید در دریای عمان در شرق هرمزگان انجام می شد.

هدف از صید ترال فانوس ماهی ها هستند که برای مصارف پزشکی،خوراک دام استفاده می شود این ها چون قیمت را پایین می دیدند در کنار آن ماهی های با ارزش هم صید می کردند، این ماهیان با ارزش دیگر در عمق بالای ۲۰۰ متر وجود نداره در عمق پایان هستند.

این ها می آمدند سیستم های خودشان را از کار می انداختند به دور از چشم شیلات یا بعضا هماهنگی آنها  در میان صیادان سنتی صید می کردند این باعث شد کارشان برملا بشود و من طرح سوالی را از وزیر جهاد کشاورزی وقت حجتی عنوان و خوشبختانه نمایندگان هم همراهی کردند که این مساله تا حدودی جمع شد.

متاسفانه به صورت کج دار و مریض  وموردی صیادان ترال  بعضا فعال هستند بعد هم الان دیگر قاطی هم شدند کسانی که مجوز دارند  و کسانی که مجوز ندارند پای این تخریبگران محیط زیست می سوزند.

قرار شد در شیلات ایران یک جلسه گرفته ای شود همکاران ما در فراکسیون محیط زیست با یک بررسی همه جانبه ای کم و کیف اجرای ماجرا جویا شوند.

این ها در این مدت چندین سال تقریبا در دولت آقای روحانی  بلایی به سر دریا  آوردند که شاید سالیان سال باید طول بکشدتا ترمیم شود مثل مشکلاتی که ما در خشک سالی بعضی از سرزمین اصلی غیرآبی کشور داریم بارندگی نداشتیم هرچه زیر زمین بوده استفاده کردیم  الان هم در دریا هر داشته ای داشتیم از آبزیان نادر و غیر نادر شخم زدند  ودیگر بازسازی این مکان  سالیان سال طول می کشد این امر نتیجه به تدبیری یک تعداد مدیر و سو استفاده از موقعیت های شغلی است.

 

 

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : دیدگاه‌ها برای دولت تدبیر چه بلایی سر دریاها آورد بسته هستند

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.