حکمت
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
شناسه خبر : 18597
  پرینت تاریخ انتشار : ۲۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۰ |
عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس خبر داد:

درخواست لیست حقوقی های متخلف از سازمان بورس!/ رئیس سازمان بورس کوتاهی کرده است!

عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس گفت: از رئیس سازمان بورس خواسته‌ایم تا سهامداران حقوقی که برخلاف قانون بازارگردانی نمی‌کنند را به قوه قضاییه و مجلس معرفی کند.
درخواست لیست حقوقی های متخلف از سازمان بورس!/ رئیس سازمان بورس کوتاهی کرده است!

راه صنعت-محسن علیزاده عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس با اشاره به اینکه شرایط کنونی بازار سرمایه متاثر از این است که در شورای عالی بورس متناسب با وضعیت بازار بورس تصمیم‌گیری نشده است، گفت: امروز برای نجات بازار سرمایه از این وضعیت نیاز به اتخاذ تصمیماتی منطقی، علمی، عقلایی و سریع وجود دارد و گرفتن تصمیم‌هایی برای بهبود شرایط آینده بازار بورس، به درد نمی‌خورد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: همچنین سازمان بورس و اوراق بهادار از ابزار‌های قانونی که قانونگذار در اختیارش قرار داده، در زمان مناسب و به نحو مطلوب استفاده نکرد و دامنه نوسان و حجم مبنا را در زمان مناسب تغییر نداد.

لزوم مجازات متخلفان بازار سرمایه
وی تاکید کرد: این اقدام سازمان بورس و اوراق بهادار به استناد دستورالعمل اخیر رئیس قوه قضائیه ترک فعل محسوب شده و عامل ترک فعل هم در سطوح مدریتی و مسئولان باید مجازات شود.

علیزاده تصریح کرد: از دست رفتن سرمایه‌های مردم در شرایط فعلی بازار بورس به دلیل آن است که رئیس سازمان بورس در زمان مناسب جرات و جسارت استفاده از ابزار‌های لازم و قانونی در اختیارش را نداشت و بنابراین شخص رئیس سازمان بورس کوتاهی کرده و باید هم اکنون برای جلوگیری از آسیب بیشتر به بازار سرمایه وارد عمل شود.

عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس با اشاره به ارسال نامه‌ای به قالیباف اصل رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: به عنوان عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس نامه‌ای را تنظیم و طی آن از رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار خواستم تا اقدامات سهامداران حقوقی را پس از الزام آن‌ها به بازار گردانی به ما اعلام کند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس بیان کرد: در شورای عالی بورس مصوب شد تا همه سهامداران حقوقی ملزم به بازارگردانی شوند، اما اکنون شاهدیم که این اتفاق نیافتاده و بسیاری از سهامداران عمده و حقوقی این کار را انجام نداده‌اند و براساس دستورالعمل اخیر رئیس دستگاه قضا این افراد متخلف بوده و سازمان بورس و اوراق بهادار باید لیست آن‌ها را به مجلس ارائه کند تا بعد از بررسی به قوه قضاییه ارسال شود.

| منبع خبر : خانه ملت
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : دیدگاه‌ها برای درخواست لیست حقوقی های متخلف از سازمان بورس!/ رئیس سازمان بورس کوتاهی کرده است! بسته هستند

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.