به گزارش راه صنعت   نشست مجری طرح صنایع انرژی بر جنوب کشور با مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پارسیان به منظور بررسی و حل مسائل و مشکلات پروژه های منطقه ویژه اقتصادی پارسیان در سالن کنفرانس  این منطقه برگزارشد.

در این نشست علاوه بر دکتر فریدون فدایی دولت مجری طرح  و مهندس حسن شاهرخی مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پارسیان، محمود علی حریم کیش به عنوان مشاور رئیس هیئت عامل ایمیدرو در مناطق آزاد ایران،مجتبی دهقانی معاون مهندسی, برنامه ریزی و توانمند سازی منطقه ویژه پارسیان،مهندس میلانی مشاور شرکت مهندسی ره شهر و تنی چند از مدیران  و مهندسان منطقه ویژه اقتصادی پارسیان حضور داشتند.

در ابتدای نشست مهندس حسن شاهرخی مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پارسیان ضمن تقدیر از زحمات و تلاش های مجری طرح صنایع انرژی بر جنوب عنوان کرد: مهم ترین چالش ها در حال حاضر در اجرای طرح ها تامین مالی اجرای پروژه ها و پرداخت مطالبات انباشته مشاوران و پیمانکاران می باشد که باید از تمامی ظرفیت های قانونی برای انجام این امور استفاده کرد

وی در ادامه به بیان آخرین وضعیت پروژه های در حال ساخت پرداخت و از مسائل و مشکلات آنها سخن گفت و رفع مشکلات زیر ساخت های منطقه ویژه نظیر راه و ایمنی راه ،برق و احداث انبار گمرک و فنس را خواستار شد.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پارسیان در بخش دیگری از سخنانش خواهان بررسی پروژه های منطقه ویژه با حضور مسئولان سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران( ایمیدرو) شد.

در ادامه این نشت دکتر فریدون فدایی دولت ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات خوب صورت گرفته تاکنون ،خواستار برگزاری هر چی بیشتر جلسات پایش شد.

وی خاطر نشان کرد: برای رفع مسائل و پیگیری مشکلات پروزه های درون منطقه ویژه اقتصادی پارسیان می توان از کارگروه های تخصصی استفاده کرد.

دکتر فریدون فدایی دولت تصریح کرد:  در شرایط فعلی لازم است با شناسایی تمام ظرفیت ها و پتانسیل های قانونی موجود نسبت به پرداخت بخش عمده مطالبات بدهی های انباشته شده سال های گذشته اقدام نمود.

مجری طرح صنایع انرژی بر جنوب کشور در پایان  اظهار امیدواری کرد:در سالی که به رونق تولید مزین شده است با تلاش مضاعف در اجرای پروژه های  عمرانی و  پیشبرد اقتصاد مقاومتی کشور و تحقق اهداف تعیین شده طرح ها گام های موثری برداشته شود و باید بگویم توسعه بیشتر اقتصادی کشور با تعامل بیشتر دو منطقه ویژه اقتصادی پارسیان و لامرد ممکن خواهد شد.