حکمت
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
شناسه خبر : 13463
  پرینت تاریخ انتشار : ۰۹ مهر ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۰ |
معاون حقوقی و فنی سازمان امور مالیاتی:

بنگاه‌های اقتصادی نیازی به شماره اقتصادی ندارند

معاون حقوقی و فنی سازمان امور مالیاتی کشور گفت: با هدف تسهیل فضای کسب‌وکار اشخاص حقوقی، ترتیبی اتخاذ شده تا فعالان اقتصادی بدون نیاز به شماره اقتصادی و صرفا با همان شناسه ملی خود، مجوزهای لازم برای شروع کسب و کار را اخذ نمایند.
بنگاه‌های اقتصادی نیازی به شماره اقتصادی ندارند

راه صنعت-محمود علیزاده با اشاره به دستور وزیر امور اقتصادی و دارایی در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری مبنی بر روان‌سازی و تسهیل فضای کسب‌وکار و ایجاد پنجره واحد شروع کسب‌وکار، گفت: با همکاری سازمان امور مالیاتی کشور و معاونت اقتصادی وزارت امور اقتصادی و دارایی، زمینه سهولت شروع کسب‌وکار بنگاه‌های اقتصادی و تسهیل در اخذ مجوزهای لازم از جمله شماره اقتصادی فراهم گردید.

وی با اشاره به حذف گام ۴۵ در سامانه مالیاتی در خصوص فرایند راستی‌آزمایی ادامه داد: پس از اجرای بخشنامه سازمان که در این خصوص صادر گردید، اشخاص حقیقی به محض اخذ مجوز یا پروانه کسب‌وکار از اصناف و اتحادیه‌ها و همچنین اشخاص حقوقی و بنگاه‌های اقتصادی به محض ثبت در اداره ثبت شرکت‌ها، در سامانه سازمان امور مالیاتی کشور نیز ثبت‌نام شده تلقی می‌شوند و اطلاعات هویتی آن‌ها، به صورت برخط یا غیر برخط، به سازمان امور مالیاتی کشور منتقل می‌شود. همچنین شماره ملی اشخاص حقیقی و شناسه ملی اشخاص حقوقی به عنوان شماره اقتصادی جهت آغاز کسب‌وکار قلمداد می‌گردد.

معاون حقوقی و فنی مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور افزود: پیش از این، اجرای گام ۴۵ فرایند ثبت نام و تخصیص شماره اقتصادی به اشخاص حقیقی و حقوقی، بین یک ماه تا دو ماه زمان می‌برد که هم اکنون، با حذف این گام، فعالان اقتصادی از همان زمان ثبت شرکت یا کسب مجوز فعالیت، از نظر سازمان امور مالیاتی کشور، مودی تلقی شده و شماره اقتصادی آنها بدون نیاز به طی مراحل راستی‌آزمایی صادر خواهد شد و نیاز به هیچ استعلام دیگری وجود ندارد.

| منبع خبر : ایرنا
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : دیدگاه‌ها برای بنگاه‌های اقتصادی نیازی به شماره اقتصادی ندارند بسته هستند

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.