حکمت
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
شناسه خبر : 12211
  پرینت تاریخ انتشار : ۰۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۵ |
بر اساس آخرین ارقام ارائه شده در خصوص وضعیت اقتصادی کشورها

بررسی وضعیت اقتصاد کشورها در سه ماهه دوم۲۰۲۰/ کرونا چقدر به تولید ناخالص داخلی کشورها ضرر زد؟

آخرین ارقام ارائه شده در خصوص وضعیت اقتصادی کشورها در سه ماهه دوم نشان می‌دهد که تا کنون هند با ثبت رشد منفی ۲۵.۲درصدی برای تولید ناخالص داخلی، بیشترین ضرر را بر اثر ویروس کرونا در میان سایر اقتصادهای بزرگ جهان متحمل شده است.
بررسی وضعیت اقتصاد کشورها در سه ماهه دوم۲۰۲۰/ کرونا چقدر به تولید ناخالص داخلی کشورها ضرر زد؟

راه صنعت– ارقام تولید ناخالص داخلی برای سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ نشان می‌دهد که تاثیر ویروس کرونا بر اقتصاد سراسر جهان فاجعه‌بار بوده است.

هند آخرین کشوری بود که نتایج سه ماهه دوم خود را ارائه کرد که باید گفت اقتصاد این کشور برای محاسبات غیر سالانه به منفی ۲۵.۲درصد سقوط کرد (در ارقام رسمی این کشور میزان سقوط ۲۳.۹درصد بود). این رقم تا کنون بدترین نتیجه ثبت شده توسط سازمان همکاری و توسعه اقتصادی برای سه ماهه دوم بوده است.

چین بین ماه‌های ژانویه و مارس شاهد انقباض ۶.۸درصدی در اقتصاد خود بود (در آمار رسمی سازمان همکاری و توسعه اقتصادی منفی ۹.۸درصد است). این رقم بزرگترین ضرر ثبت شده توسط سازمان همکاری و توسعه اقتصادی در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۰ اعلام شد. اما اقتصاد این کشور در سه ماهه دوم به حالت قبل بازگشت، زیرا در سه ماهه نخست توانست شیوع خود را تحت کنترل درآورد و همین مسئله سبب امید بخشیدن به اقتصادهای آسیب‌ دیده اروپایی برای سه ماهه سوم سال شد.

در ایالات متحده، که شیوع هنوز ادامه دارد، ممکن است ارقام سه ماهه سوم بهبود نیابد. این کشور در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ در مقایسه با سه ماهه نخست، ۹.۱درصد از تولید ناخالص داخلی خود را از دست داد (در محاسبات سالانه منفی ۳۱.۷درصد ثبت شده است).

کره جنوبی، که به رغم شیوع ویروس کرونا تا حدود زیادی توانست اقتصاد خود را باز نگاه دارد، پس از سقوط ۱.۴درصدی تولید ناخالص داخلی در سه ماهه نخست، آمار منفی ۳.۲درصدی را برای سه ماهه دوم گزارش کرد.

ژاپن نیز که بیش از سایرین کسب و کار خود را باز نگاه داشته بود، پس از سقوط ۲درصدی در سه ماهه نخست، کاهش ۷.۹درصدی در تولید ناخالص داخلی سه ماهه دوم را ثبت کرد (در محاسبات سالانه منفی ۲۸.۱درصد ثبت شده است).

در نمودار ارائه شده، میزان رشد اقتصادی کشورها در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ را مشاهده می‌کنید؛

رشد اقتصادی

| منبع خبر : اقتصاد آنلاین
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : دیدگاه‌ها برای بررسی وضعیت اقتصاد کشورها در سه ماهه دوم۲۰۲۰/ کرونا چقدر به تولید ناخالص داخلی کشورها ضرر زد؟ بسته هستند

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.