حکمت
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
شناسه خبر : 20375
  پرینت تاریخ انتشار : ۰۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۳ |

بازدید اعضای هیات مدیره بانک ملی از اداره کل مدیریت ریسک

راه صنعت- عباس شفیعی رئیس هیات مدیره ،ناصر شاهباز و علی موسوی زاده اعضای هیات مدیره بانک با حضور در اداره کل مدیریت ریسک از نزدیک در جریان امور و فعالیت های این اداره کل قرار گرفتند. در این بازدید عباس شفیعی رئیس هیات مدیره بانک به اهمیت جایگاه این واحد در ساختار حاکمیت شرکتی […]

بازدید اعضای هیات مدیره بانک ملی از اداره کل مدیریت ریسک

راه صنعت- عباس شفیعی رئیس هیات مدیره ،ناصر شاهباز و علی موسوی زاده اعضای هیات مدیره بانک با حضور در اداره کل مدیریت ریسک از نزدیک در جریان امور و فعالیت های این اداره کل قرار گرفتند.

در این بازدید عباس شفیعی رئیس هیات مدیره بانک به اهمیت جایگاه این واحد در ساختار حاکمیت شرکتی و نظام نوین بانکداری و نقش پر رنگ این اداره کل در اتخاذ سیاست ها و تدابیر مناسب برای کاهش و کنترل مخاطرات در تمامی فعالیت ها و تصمیم گیری‌های بانک اشاره کرد.

عباس شفیعی در ادمه سخنان خود ضمن تاکید بر ارتقای شاخص ها و تقویت نظام گزارشگری ریسک و همچنین پیگیری مجدانه و انجام پروژه های در دست اقدام ،از تلاش های انجام شده همکاران در این خصوص قدردانی کرد.

ناصر شاهباز عضو هیات مدیره نیز با اشاره به اهمیت وجود تعامل بین کمیته عالی حسابرسی و کمیته عالی ریسک، خواستار افزایش تعاملات بین کمیته های یاد شده در جهت بهبود نظام کنترل های داخلی بانک شد.

در ادامه علی موسوی زاده عضو هیات مدیره و رئیس کمیته عالی ریسک بانک ،کمیته مذکور را رکنی اساسی در تقویت و اجرای اصول حاکمیت شرکتی و پشتیبانی برای هیات مدیره در تدوین سیاست ها، برنامه ها و نظارت بر امور دانسته و با اعلام خبر تعیین اعضای جدید کمیته بر مبنای الزامات حاکمیت شرکتی، بر ضرورت ترویج فرهنگ ریسک در بانک و افزایش تعاملات واحدهای بانک با این کمیته تاکید و خاطرنشان کرد:اجابت انتظارات روز افزون از واحد مدیریت ریسک، با ملحوظ نظر قراردادن رویکردهای مبتنی بر ریسک مراجع قانونگذار و نظارتی، مستلزم تقویت ساختار سازمانی و نیروی انسانی متناسب با انتظارات از این واحد می باشد.

در پایان  فرید مهدوی، رئیس اداره کل مدیریت ریسک، ضمن ارائه گزارشی از عملکرد این اداره به ارائه توضیحاتی در خصوص وضعیت کلی ریسک بانک پرداخت.

| منبع خبر : روابط عمومی بانک ملی ایران
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : دیدگاه‌ها برای بازدید اعضای هیات مدیره بانک ملی از اداره کل مدیریت ریسک بسته هستند

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.