حکمت
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
شناسه خبر : 18862
  پرینت تاریخ انتشار : ۲۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۶ |
گزارش؛

از هفت تپه تا هپکو با فساد واگذاری؛ درد مشترکی که پایان ندارد

چرا با توجه به تخلفات محرز و با مستندات کافی در شرکت هپکو و فسادهای کاملا ثابت شده در شرکت هفت تپه توسط سهام دارانشان ، هر روز باید شاهد مشکلات بی شمار این غولهای صنعتی در کشور باشیم.
از هفت تپه تا هپکو با فساد واگذاری؛ درد مشترکی که پایان ندارد

راه صنعت- چند صباحی است که ظاهرا صدای اعتراضی از شرکت هپکو در رسانه ها شنیده نمیشود،هر چند که هنوز از صدا وسیمای ملی گله مندیم..

اما باز هم خدا را شاکریم که در آخرین لحظات و در اوج خستگی چندین سالهِ مبارزه با رانت و فساد،جرقه بازگشت هپکوبه مدار تولید در دل مسئولین زده شد،و هرچند آهسته ولی پیوسِته در حال بازگشت به قله های افتخار هستیم،آینده یمان سراسر امید است با کمی چاشنی دل نگرانی از خلف وعده ها، ولی هرگاه به عقب مینگریم،سالها تهمت و تلخی و اضطراب را در چهره همکاران پیر و خسته ولی امیدوار به آینده را به یاد می اوریم

کارگران این مرز و بوم سالهاست با خصوصی سازی های رانتی و صد البته دست های پشت پرده آن که صاحبان زَر و زورِ درسایه هستند برای  حفظ صنایع کشور در حال مبارزهِ نابرابر هستند.

اما بعد….

این روزها وقتی خبر های شرکت هفت تپه را  پیگیری می کنیم  لحظه،لحظهِ سالهای گذشته خودمان را به یاد می آوریمو دائم خاطرات تلخ،سوء استفاده بیگانگان در سکوت صدا و سیمای به اصطلاح ملّی،اعتراض و اعتصاب ، اخراج و تهدیدو زندان ،و امنیتی شِدن مان و استرس های شبانه روزی خانواده هایمان ،روح مان را آزار میدهد،و با خود میگوییم ،مگراین مالکان و سهام دارن ، دلال صفت و زالو صفت در انقلاب مستضعفین،چقدر  نفوذ وارزش دارند که با مبالغ بسیار ناچیزسرمایه های عظیم این مملکت را چندین سال است که به دست گرفته اند و در مملکتی که از شروع انقلاب عزیز اسلامیهر دهه و به صورت مستمر با خون شهیدان ،آبیاری شده است، چند لیبرال زالو صفت باید سرمایه های مادی و معنوی راگروگان گرفته و حدود ده سال است که با رانت و فساد و … تمام اعتقاد جوانان پاک و مظلوم این مملکت را به سخره گرفتهاند.

مگر می شود باور کرد این مقدار از نفوذ و قدرت را؟؟؟

چرا با توجه به تخلفات محرز و با مستندات کافی در شرکت هپکو و فسادهای کاملا ثابت شده در شرکت هفت تپه توسط سهام دارانشان ، هر روز باید شاهد مشکلات بی شمار این غولهای صنعتی در کشور باشیم.

واقعا چه دستهایی پشت پرده است که همیشه باید مظلوم ترین و ضعیف ترین قشر جامعه (کارگران)برای این نظام ومملکت متهم شوند و تاوان بدهد،در حالی که قانون دانهای قانون شکن در حال عیش و سرمستی قدرت و ثروت اند؟؟

چرا هر روز باید از خبر آزادی یا برگشت به کار یا پرداخت حِقوق های معوقه عزیزانمان در هفت تپه خوشحال باشیم؟مگراینها حق ذاتی کارگران نیست….

چرا نباید یکبار  از خبرِ برخورد سخت با مفسدین اقتصادی و سهام داران فاسد خوشحال شویم، یا جای باتوم و  سرخیِ گازاشک اور را در چهره آنان ببینیم؟؟

هر روز هر ماه خبر از دستگیری فلان تروریست و فلان سرکرده بزرگ تبهکاری در خارج از مرزها را،میشنویم و به خود میبالیم از چنین سربازان گمنامی که در سکوت اینچنین امنیتمان را تامین میکنند.

اما سوال اینجاست که چرا پرونده ی آشکار فساد در سازمان خصوصی سازی که جان و مال و سفره قشر عظیمی از مردم

را نشانه رفته است را نمیبینیم و به آن پرداخته نمی شود،چرا پرونده مصوب اصلی این واگذاری ها در دادگاه علنی برگزارنمیشود تا مرحمی باشد برای کارگران این مرز و بوم و امیدوار باشند بر محکمه انقلابی….

چرا نمایندگان  مدعی ،انقلابی گری در مجلس سعی در اصلاح موانع و مشکلاتی که در اصل ۴۴ میباشد را ندارند تا دیگرشاهد این نوع واگذاری ها و مشکلاتی که برای جامعه و کارگرانش به وجود می آورد  نباشیم.

نقش سازمان بازرسی،کمیسیون های مجلس،دادستان کل کشور و حسابرسی کل کل کشور در حال و گذشته هپکو و هفتتپه، چه بود و چیست؟؟

به هر حال ما کارگران شرکت هپکو،خود و دیگر کارگران کشور را در کنارِ کارگران انقلابی هفت تپه میبینیم،و امیدواریمروزی فرا برسد که کارگران آسوده خاطر باشند و مسببین این روزها در استرس و تحت تعقیب …..

و بدانیم که….

خداوند وضعیت مردم را تغییر نمی دهد تا زمانی که آنها آنچه را که در خود هستند تغییر دهند…

جمعی از کارگران شرکت هپکو

 

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : دیدگاه‌ها برای از هفت تپه تا هپکو با فساد واگذاری؛ درد مشترکی که پایان ندارد بسته هستند

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.