حکمت
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
شناسه خبر : 20238
  پرینت تاریخ انتشار : ۲۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۱ |
عضو کمیسیون امنیت ملی:

آیا کار مجلس یازدهم گره خورده است!؟

مشخصا برای این که بگوییم کدام مجلس انقلابی تر است و کدام مجلس با آرمان های مردم، نظام، امام و انقلاب فاصله داشته است باید سه شاخص را در نظر بگیریم.
آیا کار مجلس یازدهم گره خورده است!؟

راه صنعن- عباس گلرو عضو کمیسیون امنیت ملی در گفتگو با نماینده گراف:
شاخص اول نوع تعامل مجلس با خودش است یعنی در بعد نظارت بر خود، کارکردهای داخلی، انضباط در صحن  و نظم رفتاری چه نمره ای می گیرد.

دومین معیارعملکرد و خروجی مجلس این است که باید دید چه مقدار با منافع مردم و نظام تطبیق داشته است، ممکن مجلسی نگاهش منطبق بر آرمان های انقلاب باشد ولی خروجی آن چیزی نباشد که منافع مردم در آن دیده شود.

معیار سوم  که میتواند مجلس را مورد سنجش بدهد نوع تعامل با دولت و دستگاه های اجرایی از بعد استقلال مجلس، آزادگی و آزادمنشی نمایندگان است.

اینکه نمایندگان مجلس چه تعاملی با دولت و کابینه دارند آیا مجلس به سمت لابی گری و حفظ منافع فردی و جمعی حرکت می کند که نتیجه منجر به ظهور وکیل الدوله در مجلس می شود یا نمایندگان وکیل المله باقی می مانند و مطالبات مردم برای آنان در اولویت است، این سه شاخص برای ارزیابی مجالس مهم است.

مجلس یازدهم به دلیل نوع نمایندگانی که وارد آن شدند و اولویت سنجی های که در کار کرد خودشان در پیش گرفتند و هم از جهت نوع نگاه رهبر انقلاب که  این مجلس را مجلس انقلابی وامید انتظار خطاب کردند قطعا مجلس یازدهم متفاوت با دوره های دیگر خواهد بود.

ارزیابی رهبر انقلاب از این مجلس از نوع آرایش نمایندگان بسیار دقیق است چرا که حضرت آقا تعبیری که داشتند این بود این مجلس با ترکیب خوبی از جوانانی که جویای کار تلاش هستند، افراد متخصص و پیشکسوتان در بحث قانون گذاری و افرادی که با تجربه هستند تشکیل شده است که همکاری این سه طیف از نیروها موجب قوت مجلس یازدهم می شود.

گفتمان قالب نیروهایی که در این مجلس حضور دارند انقلابی است. در سطح خارجی گفتمان نمایندگان مقاومت و مبارزه با امپریالیسم آمریکا، ایستادگی در برابر زیاده خواهی غربی ها  و در حوزه داخلی هم اعتقاد به اینکه باید مشکلات مردم را با نگاه جهادی و رویکرد انقلابی حل شود و در چار چوب سیاست های نظام حرکت کنند، شکل گرفت.

مجلس یازدهم مجلسی است که در شرایط سختی کار را شروع کرد یعنی ورود به این شرایط سخت افرادی را می طلبد که به گفتمان انقلاب اعتقاد داشته باشند و جهادی عمل کنند، چرا که ما در بعد خارجی با تحریم و فشار حداکثری مواجه هستیم و در بعد داخلی بحث سو مدیریت ها بیداد می کند.

عمده مشکلات کشور به سومدیریت، بی انضباطی های سال آخر دولت، بحران کرونا و آسیب های اجتماعی و اقتصادی آن باز می گردد، این مشکلات شرایط کشور را به شکلی به وجود اورده است که در این مقطع  نیاز به یک نماینده ای داریم که پای به کار باشد و در جهت حل مشکلات قدم بردارد.

 

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : دیدگاه‌ها برای آیا کار مجلس یازدهم گره خورده است!؟ بسته هستند

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.